Špalíčkový ježek

220 Kč

Špalíčkový ježek je dřevěný hlavolam, u kterého se zabaví celá rodina.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Další z chytrých hraček, na které jsem si dal opravdu záležet.

Přál bych si, aby se špalíčkový ježek stal společnou zábavou pro více členů rodiny a i později našel své uplatnění jako designový doplněk dětských pokojíčků pro uchování vzpomínek.

Špalíčkový ježek je vhodný pro rozvoj jemné motoriky - úchop, sevření, pootočení ruky, pootočení ježka, přesunutí špalíčků, otáčení špalíčků...rozlišování barev.

Přemísťováním a otáčením špalíčků se rozvíjí dětská fantazie a představivost.

Nápady na aktivity:

Zapojení ostatních členů rodiny je velice jednoduché
Součástí balení jsou dvě papírové předlohy, na kterých jsou obrysy špalíčků. Ty vymalujete dle barev špalíčků, ze kterých je ježek složen, a jiný člen rodiny podle toho dané špalíčky přemístí. Nebo může ježka skládat a jednotlivé barevné kombinace zakreslit.

Hoď kostkou a přesuň špalíček
Připravíme si barevnou hrací kostku a druhou kostku s čísly 1-6 (v případě menšího ježka čísla 1-3). Hodíme oběma kostkami zároveň a podle kombinace čísla a barvy, která padne na kostkách, musíme přesunout špalíček na ježkovi. Např. když padne červená barva a číslo 4, musíme špalíčky přesunout tak, aby červený byl v pořadí čtvrtý.

Najdi barvu
Využijeme hrací kostku s čísly. Hodíme kostkou a poté vyhledáme špalíček, který je na daném místě podle čísla, které padlo na kostce. Dítě má za úkol pojmenovat jeho barvu a následně najít v místnosti předmět, který má stejnou barvu jako špalíček.

Vyjmenuj předměty
Dítě si vybere libovolnou barvu špalíčku a má za úkol vyjmenovat nebo napsat co nejvíce věcí, které mají danou barvu. Starším dětem můžeme hru ztížit tím, že jim pro seznam předmětů zadáme i téma (např. ovoce / zelenina / přírodniny…).

Ukaž špalíček
Dospělý říká názvy libovolných předmětů a dítě ukazuje na špalíček, který má stejnou barvu jako daný předmět. Dospělý může klást otázky tohoto typu: Ukaž mi špalíček, který má stejnou barvu jako citron.

Barevné počítání
Každý špalíček si na za pomocí samolepky označíme libovolným číslem. Např. modrá = 10, červená = 5. Poté dětem vytvoříme početní příklady za pomocí
samolepicích koleček. Např. červený puntík + modrý puntík = ?

Výrobek je dodáván v kartonové krabičce s etiketou, stačí jen zabalit a darovat.

Balení obsahuje:

  • ježka z bukového masivu se 3 barevnými špalíčky
  • předlohu pro namalování ježka

Rozměry:

  • výška 12 cm
  • průměr 9,5 cm